Tak powinno się reklamować tę nową atrakcję turystyczną Podhala. To świetna atrakcja dla małych odkrywców ciekawych świata, ale nie tylko! Zachwyci się nią również młodzież szkolna, która ma ochotę lepiej poznać ten najpiękniejszy region w Polsce. Co z dorosłymi? Jeśli szukasz miejsca, gdzie szum potoku uspokaja a drzewa miło otulają z każdej strony — świetnie trafiłeś … Nie byłeś jeszcze? Musisz koniecznie się wybrać!
Brama w Gorce — dzieciaki rządzą!
Jeśli Twoje dziecko jest ruchliwe i zadaje pytania z nieprzeciętną prędkością odwiedzając Centrum Przyrodniczo — Edukacyjne „Brama w Gorce” poczuje się jak ryba w wodzie, a raczej jak salamandra na gorczańskim szlaku. Od pierwszych kroków ścieżka robi wrażenie. Drewniane pomosty w koronie drzew zaprojektowano tak, by w każdym ich miejscu, niemalże przy każdym „zakręcie” odkryć coś nowego. Po co? By w pełni zachwycić się niesamowitymi Gorcami.
Dzięki specjalnym tablicom zamontowanym w wielu miejscach na ścieżce dziecko dowie się jak określić wiek drzewa i zmiany klimatu, w którym ono wzrastało. Znajdzie odpowiedź na pytanie, czy drzewa rzeczywiście obumierają, jakie ciekawe ryby żyją w górskich potokach i jacy górale — różniący się gwarą, strojem, lokalnymi specjałami mieszkają w regionie Gorc. Do przejścia jest łatwo dostępna i bezpieczna nawet dla osób z problemami ruchowymi ścieżka spacerowa o rekordowej długości – 1300 m! To jedyne takie miejsce w Polsce!
Spacer z legendami …
Na osoby lubiące wyzwania i adrenalinę w wielu miejscach trasy dodatkowo czeka rozwieszona nad ziemią siatka czy specjalny drewniany bądź szklany pomost. Dzieciakom zapewne przypadną do gustu i na długo zostaną w ich pamięci świetnie wkomponowane w Bramę legendy. Jakie? Choćby, ta dotycząca stworzenia tego urokliwego zakątka. Według niej Bóg, który nie miał jeszcze doświadczenia w tworzeniu gór jako pierwsze stworzył Gorce. Po skończeniu swojego dzieła usiadł na górce i znużony nizinnymi terenami stwierdził, że nie ma na co patrzeć. Stworzył więc Tatry z ostrymi szczytami, niższe Pieniny a na koniec wzniósł Babią Górę. Po co? Ano, po to, żeby było na co popatrzeć z Gorców.
Małych odkrywców zapewne zaciekawi 40-metrowa niedźwiedzia gawra. Do jej odwiedzenia bacznych obserwatorów przyciągną donośne pomruki największego drapieżnika. Przy wejściu do zimowego legowiska w kolorowych świecących kamieniach ukryto wyjątkową górską panoramę, a dalej naszego bohatera i oprowadzającego po jaskini zbójnika.
Raj dla ciekawskich
Jeśli Twoja pociecha będzie chciała sprawdzić jaką rozpiętość skrzydeł mają skrzydlaci mieszkańcy Gorc będzie mieć taką możliwość wychodząc na drugą 32 -metrową wieżę. Po drodze znajdziesz specjalny diagram z dokładnym centymetrowym opisem m.in.: dla sokoła, orlika i orła. Jeśli chcesz zobaczyć całą okolicę z góry i nacieszyć wzrok niesamowitymi widokami jesteś na miejscu. Pamiątkowym zdjęciem z Bramy w Gorce — bezcenne!
Pawilon wystawowy to wyjątkowa strefa w Bramie w Gorce, by poczuć naturę wszystkimi zmysłami. To mega zakątek dla wszystkich lubiących quizy i niespodzianki. Daj się porwać w podróż po gorczańskich zakątkach — wiedzy podłączonej ze świetną zabawą. Czeka na Ciebie wirtualna salamandra, która znajduje się w logo Gorczańskiego Parku Narodowego, a także zaskakujący niedźwiedź, magiczny ryś i groźny wilk.
W nowoczesnej sali kinowej obejrzysz film o licznych atrakcjach znajdujących się w Gorcach i w okolicy. Ta produkcja uporządkuje Twoją wiedzę i sprawi, że zapamiętasz jeszcze więcej. Przy wejściu czeka na nas kiosk z gorczańskimi pamiątkami.
Brama w Gorce – koniecznie zobacz!
Kolejna atrakcja dla najmłodszych? Leśny plac zabaw. Lepiej w tym miejscu zarezerwować sobie więcej czasu. Zapewne dzieci będą chciały się tu na dłużej rozgościć. Najmłodsi znajdą tu niezwykłe figury zwierząt, by się pobawić, powspinać czy pozjeżdżać. Czeka na nich wiszący tunel, domek do zdobycia na drzewie i …specjalna wieża.
Szukasz innych atrakcji dla dzieci — koniecznie przeczytaj –www.goral.pl/oferty/dla-dzieci/